Поради батькам у вивченні англійської мови

 Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можливість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей, радимо організувати, «домашні уроки» англійської мови. У цьому вам допоможуть де-які поради.

1. Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні. Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у нагоді ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

2. Перегляньте разом мультфільми з англомовними героями, розпитайте, які з них дітям сподобались. Виберіть улюбленого персонажа та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську, тому потрібно вивчити зрозумілу йому мову, його рідну мову. В словниковому запасі дитини з’являться назви предметів гардеробу (у що іграшку одягати), страв та продуктів харчування (чим іграшку годувати), плюс різні дії, які малюк буде виконувати з іграшкою (стрибати, бігати, грати,спати, тощо).

3. Значну увагу приділіть фонетичній розминці. Як перед фізкульттренуванням необхідно розім’ятись нашим м’язам, так і до розмови іншою мовою важливо підготувати язик. Нехай дитина повторює за вами іншомовні звуки. Ось наприклад : заспівати, як пташка — [vi]- [vi] -[vi]; закувікати, як маленьке порося — [wi]- [wi]- [wi]; загарчати, як ведмедик або собака — [r — г — г]; зашипіти, наче змія [s — s — s] і таке інше. Розвивайте фонематичний слух ваших дітей.

4. Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. Особливо ефективним є використання рольових ігор.

5. Розвивайте пам’ять малюків, вивчаючи англійські пісні та вірші. Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші – римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків.

6. Інколи поза заняттями говоріть що-небудь іноземною мовою без перекладу. Наприклад, «Який сонячний день!» чи «Дай тарілку.» (протягуючи руку). Спочатку за інтонацією і жестами, а пізніше вже завдяки словам дитина навчиться вас розуміти.

7. Суботу чи неділю можна оголосити Днем Особливих Дотиків. Все, до чого доторкаєшся, ти повинен назвати англійською мовою. Інакше речі брати не можна. Правила поширюються на всю сім’ю. Якщо тато чи старший брат не знає цієї мови, нехай запитує у юного поліглота. Як варіант, ввести правило: замовляти, що сьогодні приготувати на вечерю, можна лише англійською мовою.

8. Зверніть увагу на твердження, «успіх породжує успіх». Не бійтесь перехвалити свого малюка, адже він так потребує вашої підтримки, похвали та захоплення. Ніколи не навішуйте на сина чи доньку ярлик: «Ти не здібний». 

9. Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви не достатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.

10. Якщо дитина має труднощі у вимові, проконсультуйтесь з учителем. Якщо дитина погано запам’ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам’ятовування інформації.

11. Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процесс читання та розуміння прочитаного.

12. Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.

13. Розповідайте дитині, наскільки важливим є знання англійської мови для людини майже будь-якої професії у сучасному світі.

14. Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу дитині вдома.

Комментариев нет:

Отправить комментарий